Mavi Haber Adana

banner

TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM EDELİM

TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM EDELİM
118
15 Mayıs 2020 - 9:14

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hemşehrilerine mesaj gönderdi. Koronavirüs nedeniyle yaşanan kısıtlamaların Adana’dan kaldırılmış olmasının sevindirici olduğunu belirten Çelik, hemşehrilerinden herşeye rağmen dikkatli olmalarını ve tedbirlere uymalarını istedi. İşte Ömer Çelik’in Adanalılara mesajı:
SOSYAL MESAFEYİ KORUYALIM, MASKESİZ DIŞARI ÇIKMAYALIM
Sevgili hemşehrilerim, Adana’mızdan güzel haberler duymak bizi sevindiriyor. Adana’mızdan hasta sayılarının azalması ve iyileşenlerin çoğalması bütün bu rakamlar hepimiz için son derece sevindirici. Bu gelişmeler ışığında Adana’mıza seyahat kısıtlaması kaldırıldı, aynı şekilde de sokağa çıkma yasağı Adana’mız için uygulanmayacak. Tabi tüm bunlar her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Halen hassas olmaya devam etmeliyiz ve tedbirlere tam olarak uymalıyız. Özellikle bütün Adanalıların sağlığı için hemşehrilerimden rica ediyorum sosyal mesafeyi koruyalım, maskesiz dışarı çıkmayalım.

NE KADAR ÇOK TEDBİRLERE UYARSAK O KADAR NORMALLEŞECEĞİZ
Adana’mızın bazı bölgelerinden çeşitli televizyonlara yansıyan görüntüler bizde biraz kaygı oluşturmaya başladı. Büyük bir mücadeleyle Adana’mızda bu salgını kontrol altına aldık, hastanelerimizin kapasitesi gayet yerinde, sağlık çalışanlarımız büyük bir mücadeleyle çalışıyorlar, Vefa gurupları vatandaşlarımıza ulaşıyorlar. Bundan sonrasına ne kadar çok tedbirlere uyarsak o kadar normalleşeceğiz, ama tedbirlere uymazsak bundan daha sıkı tedbirler almak zorunda kalabiliriz. Şu anda gelinen aşamayı konu alalım, hepiniz maske takmadan dışarı çıkmayın, sosyal mesafeyi mutlaka koruyalım. Adana’mıza yansıyan bazı görüntülerde maske takmadan dışarı çıkan bazı kardeşlerimiz var, sosyal mesafeyi korumayan bazı vatandaşlarımız var, bazı hemşehrilerimiz var. Bu hepimiz için kaygı sebebidir, lütfen bu tedbirlere uymaya devam edelim. Güçlü bir mücadele verdik, hep beraber verdik, herkesin sağlığı tek tek kıymetli o yüzden tedbirlere uyarak inşallah daha iyi aşamalar ulaşalım. Ne kadar çok tedbirlere uyarsak, o kadar çok normalleşmeyi sağlamış olacağız.

BİRAZ DAHA SABIRLI OLMAMIZ, TEDBİRLERİ SÜRDÜRMEMİZ ÖNEMLİ
Cuma günü Adana’daki sıcaklık 42 dereceye ulaşacak. Evet, Adana’nın havası her zaman ki gibi güzel, Adana’nın iklimi güzel, Adana’nın insanı güzel, sokaklarımız muhteşem, parklarımız muhteşem, baraj kenarları muhteşem, Seyhan Nehri muhteşem ama biraz sabırlı olmak durumundayız. Onlarla daha çok kucaklaşacağız, Seyhan Nehri ile kucaklaşacağız, barajla kucaklaşacağız, parklarla, sokaklarla, Taş Köprü ile kucaklaşacağız ama bu konuda tedbirleri sürdürmemiz için biraz daha sabırlı olmamız, tedbirleri sürdürmemiz önemli. O sebeple herkese sağlık diliyorum, birbirimize yardımcı olalım, birbirimizle dayanaşalım.

ADANALILIK DAYANIŞMASI GÖSTERELİM
“Dünyaca meşhur Adanalılık dayanışması gösterelim ve sağlığımızı korumaya devam edelim. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı geldi, bu bayramı da kutluyoruz. Memleketimizi daha iyi noktalara götürecek şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Herkesin bayramı, özellikle gençlerin bayramı kutlu olsun diyorum. Büyüklerimizin sağlığına daha çok önem verelim, çocuklarımızı koruyalım hep beraber Adanalılık ruhuyla, Adanalı dayanışmasıyla bu günleri de atlatacağız inşallah. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.”

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.