Mavi Haber Adana

banner

CEYHAN’IN ATIL ALANLARI TEK TEK YIKILIYOR

CEYHAN’IN ATIL ALANLARI TEK TEK YIKILIYOR
116
12 Aralık 2019 - 12:06

Ceyhan Belediyesi Nisan ayından bu yana başlattığı şehrin silüetini bozan binaların yıkım çalışmasına devam ediyor.  İlçede görüntü kirliliği yaratan yapılar yıkılarak yerlerine yeşil alan yapılıyor.

Ceyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri suç unsurlarının meskeni haline gelen Ebenin Parkı, ilçenin ana arterlerinden biri olan Çamlıyol’da görüntü kirliliği oluşturan çay ocağı ve Atatürk Caddesi’ndeki esnafı rahatsız eden çeşmeden sonra şimdi de Aydemiroğlu Mahallesi Emin Civelek Caddesi 582 Sokak’ta bulunan Aşevi binasının yıkımını gerçekleştirdi. Ceyhan depreminden bu yana işlevini yitiren ve virane haline gelen Aşevi binasının yıkılmasıyla mahalle halkının nefes alabileceği bir yeşil alan hayata geçirilecek.

“Ferah Bir Ceyhan, Ferah Bir Gelecek İnşa Ediyoruz”

İlçede yaptırdığı yıkım çalışmaları hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “Ceyhan’da otuz yıldır ihmal edilmiş yapılar ilçenin gelişiminin önünde duvar örüyordu. Ceyhan’ın gelişimini engelleyen ne varsa bir bir yıkmaya, yerine yeşil alanlar ve bilim, kültür yuvaları yapmaya devam edeceğiz. Eskimiş, köhne, beton yapılar yerine Ceyhan’ın geleceği olan çocuklarımızın huzur içinde büyüyeceği bir kent oluşturmak için projeler üretiyoruz.  Halkın hiçbir ihtiyacını karşılamayan, aksine görüntü kirliliği yaratan atıl binalar zamanla tek tek yok olacak. Ferah bir Ceyhan, ferah bir gelecek inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.