Mavi Haber Adana

banner

DKM KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

DKM KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ
146
06 Aralık 2019 - 14:16

Adana’da ilk kez Dörtler Kültür Merkezi tarafından düzenlenen kitap fuarına 65 şair ve yazar, yüzden fazla yayınevi katıldı.

KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ VARDI

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde açılan kitap fuarına yoğun ilgi oldu. Havanın yağmurlu olmasına rağmen sanatsever Adanalılar, Adanalı şairlerle ve yazarlarla tanışmak, onların imzalı kitaplarına sahip olmak için Seyhan Belediyesindeki Yaşar Kemal Kültür Merkezinin önüne akın ettiler.

KİTAP FUARI DÜZENLENMEYE DEVAM EDECEK

DKM Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Karataş, Adana’nın eğitimine, sanatına ve kültürüne katkıda bulunmak için ilk kez bir kitap fuarı düzenlediklerini belirterek, “Halkımızın ilk kez düzenlediğimiz bu fuara yoğun ilgisi bizleri çok mutlu etti.

22 Kasımda başlayan kitap fuarımız 1 Aralık tarihinde son bulacaktı, ilgiden dolayı Seyhan Belediyesi ile görüşerek fuarı 8 Aralık 2019 tarihine kadar uzatmış bulunuyoruz. Bu fuarı geleneksel hale getirmek için yerel yönetimlerin ve Adanalıların desteği şarttır. Fuar büyük ilgi gördü. Bu destek olduğu sürece kitap fuarını düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.

EĞİTİMCİ, ŞAİR, YAZAR HARİKA UFUK’A PLAKET

Adana’yı sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da başarıyla temsil eden Eğitimci Şair Yazar Harika Ufuk da plaketini DKM Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Karataş’ın elinden aldı. Harika Ufuk, “Bu tarz kültür etkinliklerinin, kitap fuarlarının artması hem şair ve yazar olarak bizleri hem de hemşerilerimizi çok sevindirdi. Kitap fuarının düzenlenmesinde büyük katkıları olan başta DKM Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Karataş olmak üzere eğitimci Hayati Yenialaca, DKM Genel Sanat Yönetmeni Cumali Karataş, Mustafa Aktaşlı ve Cumali Kutlu’ya hem yazar arkadaşlarım hem de kendi adıma çok teşekkür ederim.” dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.