Mavi Haber Adana

banner

ATB’de ki Buğday Satışında Rekor Fiyat

ATB’de ki Buğday Satışında Rekor Fiyat
102
05 Aralık 2019 - 15:51

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, ATB Elektronik Alım-Satım Salonunda gerçekleşen satışta buğdayın kilosunun 1.816 TL gibi rekor fiyatla satıldığını söyledi.

BUĞDAY, ZİRVE YAPARAK REKOR KIRDI

Buğday satışıyla ilgili bilgi veren Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Çukurova Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından Adana Ticaret Borsası Elektronik Alım-Satım Salonumuzda dört parti halinde 2019 mahsulü yaklaşık 917 ton buğday ürünü satışını gerçekleştirdik. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Ticaret borsalarının asli görevi alıcıyla satıcıyı bir araya getirmektir. Biz bunu yaparak ürünlerin en iyi fiyatı bulduğunu bir kez daha görmüş olduk. Bugün yapılan satışımızda fiyat zirve yaparak rekor kırmıştır. Bu sayede kamunun, üreticilerimizin ve üyelerimizin ortak noktada buluşması sağlanarak ‘hayırlı olsun’ denilmiştir. Bölgemizin ve ülkemizin milli değeri olan tarım ürünleri Elektronik Alım Satım Salonumuz sayesinde gerçek değerini bularak ekonomimize katma değer yaratmaktadır.”

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET KOCAİSPİR SATIŞ SEANSINA EŞLİK ETTİ

Başkan Bilgiç, “Şunu belirtmek isterim ki; Borsa Kompleksi Projemiz içerisinde yer alan Lisanslı Depolarımız, Laboratuvarlarımız ve Elektronik Alım Satım Salonumuz ile hedefimize ulaşmış bulunmaktayız. Bu satışlarımız sayesinde tarımda sürdürülebilirliğe katkı sunmaktayız. Üretici kazanmalı ki tekrardan toprağını ekebilsin. Üretmeden büyümek ekonomik açıdan mümkün değildir. Buradan bir kez daha üreticilerimiz ve üyelerimize çağrıda bulunmak istiyorum. Ürünlerinizin gerçek değerini bulması için sizleri Ticaret Borsamıza bekliyoruz. Ayrıca bugün borsamızı ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e salon satış seansımızda bizlere eşlik ettiği için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER
marmaris tekne turu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.