04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

TEK HİZMETLE YEDİ MAHALLE BİRBİRİNE BAĞLANDI

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın girişimleri ile Büyükşehir ve Ceyhan Belediyesi ekipleri, İnönü Bulvarı üzerinde açılan bir döner kavşakla yedi mahalle birbirine bağladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin birlikte yürüttüğü kavşak çalışmasıyla Şehit Hacı İbrahim, Bota, Şahin Özbilen, Fatih Sultan Mehmet, Emek, Civantayak, Aydemiroğlu mahalleleri arasında bulunan bulvar üzerine açılan kavşak sayesinde mahallelerin bağlantısı sağlandı.

Ceyhan’ın en eski mahalleleri arasındaki ulaşım sorunun çözülmesini hedefleyen döner kavşak projesini yerinde inceleyen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan’ın ihtiyaçları dâhilinde trafiğin rahatlatılması, ulaşımın kolaylaştırılması amacı ile İnönü Bulvarı üzerinde yeni bir döner kavşak açtıklarını belirtti.

“D-400 Karayoluna Kadar Tüm İnönü Bulvarı Asfaltlanmış Olacak”

Ceyhanlıların 20 yılda göremediği hizmeti çok kısa sürede aldığını dile getiren Başkan Aydar; “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın da yoğun ilgi ve alakası ile ekiplerimizle uyum içerisinde hizmet üretmeye devam ediyoruz.  İnönü Bulvarı Çamlıyol’da alt yapı çalışmalarımız çok kısa sürede tamamlanacak ve D-400 karayoluna kadar tüm İnönü Bulvarı asfaltlanmış olacak.  Çamlıyol İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Şehit Hacı İbrahim, Bota, Şahin Özbilen, Fatih Sultan Mehmet, Emek, Civantayak, Aydemiroğlu mahallelerimizi birbirine bağlayarak aralarındaki mesafeyi kısalttık. Bu şekilde hem İnönü Bulvarı herkes için daha kullanışlı bir hal almış olacaktır hem de Ceyhan’ın en eski mahallelerini birbirine bağlayarak ulaşımı kolaylaştırmış olacağız” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir