Mavi Haber Adana

banner

“Kayıt dışılık ile etkin ve kesintisiz mücadele edilmeli”

“Kayıt dışılık ile etkin ve kesintisiz mücadele edilmeli”
121
27 Kasım 2019 - 12:42

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, rekabette adaletin sağlanabilmesi ve kayıtlı esnafın korunması için kayıt dışı ile etkin ve kesintisiz mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Canbolat kayıt dışı ile mücadele çalışmaları kapsamında beraberinde, İl Müdür Yardımcısı Ali Yüce ve SGK Sarıçam Merkez Müdürü Erdem Kaya ile Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek’i ziyaret etti.

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat’ın ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, çalışma hayatındaki kayıt dışılıkla mücadelenin, kayıtlı esnafın haklarının korunması, rekabette adaletin sağlanması ve ülke ekonomisinin kazanması için son derece önem arz ettiğini dile getirdi.

Adana ESOB Başkanlığı olarak kayıt dışı ile mücadele konusunda ilgili kurumlarla işbirliği dahilinde çalışmaları kesintisiz bir şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Nihat Sözütek, Adana halkının daha iyi hizmet alması ve refahı için her zaman SGK ile paydaşlık görevini yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti.

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat ise, çalışma hayatında kayıt dışılığın önlenerek halkın daha sağlıklı ve adil bir sosyal güvenlik sisteminden faydalanabilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Sürdürülebilir bir gelir politikasının sağlanması amacıyla Kamu Kurum ve kuruluşları ile STK ve Odalarının desteğini de istemek amacıyla STK ziyaretlerini sürdürdüklerini belirten Canbolat, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak amacıyla Sosyal Güvenlik sisteminin sürdürülebilirliği için Esnaf Odalarının desteğini istedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Birlik Başkanı Nihat Sözütek’in yanı sıra Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Çinkılıç, bazı oda başkanları ve kent içi yolcu taşımacılığı yapan toplu taşıma kooperatiflerin başkanları da hazır bulundu.

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.