Mavi Haber Adana

banner

Bulut: Atatürk’ü rahmetle anıyoruz

Bulut: Atatürk’ü rahmetle anıyoruz
119
08 Kasım 2019 - 15:24

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut 10 Kasım Atatürk’ü anma dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bulut yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kurucusu çağdaş, demokratik Türkiye’nin temellerini atan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü yine bir 10 Kasım günü hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz.

10 Kasım “yas tutmak, ümitsizlik içinde yas tazelemek, sadece anmak” günü değildir.

Eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşarken, inancımızı bir kez daha tazeleme, O’nu fikirleriyle, idealleriyle anma, kurduğu Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür.

Ulu Önder’i anlamak, en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır.

O’nu anlamak, çağdaşlaşma yolunda emin adımlarla ilerlerken, fikirlerini ve düşüncelerini gelecek kuşaklara aktarmaktır.

Cumhuriyete ve değerlerine sistematik olarak saldırıların arttığı günümüzde Atatürk’ün adını silmeye çalışanların gücü, ulusumuzun kalbinden silmeye yetmeyecektir.

Bıraktığı eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Ulu Önder’in izinde, O’nun mirasını devralan bizler, bu aydınlık yolda hiç yılmadan ve büyük bir kararlılıkla, karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz.

Bir çift mavi gözün ışığında, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Demokrasiye, tam bağımsızlığa, ilke ve devrimlerine olan sarsılmaz inancımızla, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Ulu Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.”

 

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.