04/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Aydar’dan 10 Kasım mesajı

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

Başkan Kadir Aydar 10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajında; “ Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılında onu kaybetmenin hüznünü, aynı zamanda da dünyanın gıpta ettiği bir lidere sahip olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.  Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyet’in banisi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz.

Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır.

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir.

Bu inançla, büyük Atatürk’ü saygıyla selamlıyor, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir