Mavi Haber Adana

banner

Sadece vatandaşlık bağı ile değil gönül bağı ile de bağlıyız”

Sadece vatandaşlık bağı ile değil gönül bağı ile de bağlıyız”
124
15 Ekim 2019 - 11:04

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı, “Barış Pınarları Harekatı” tüm hızıyla sürüyor. 940 Km’lik sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör koridorunuparçalamak, uydu devlet kurma girişimlerini sonsuza dek toprağagömmek, yerlerinden edilen Suriyelileri yeniden evlerine dönmelerinisağlamak amacıyla Fırat’ın Doğusu’nda başlatılan hareketti 7.gün geride kaldı.Kısa sürede hedeflenen yerleri ele geçiren ve terör odaklarınıninlerini yerle bir edenMehmetçik,büyükbirkahramanlık destanıyazmaya devam ediyor. MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ,Çukurova Ülkü Ocakları BaşkanıSerkan Alyaprak ve İlçe Divanı üyeleri; Adana Askerlik Daire Başkanı Pers.Alb.Faruk Erdem’i ziyaret etti. Öztuğ ve beraberindeki heyetAlb.Erdem’e Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan ederek, BarışPınarı Harekatı’na destek verdiklerini dile getirdiler.Ziyaret sırasında MHP Çukurova İlçeBaşkanı Hasan Öztuğ, Alb.Erdem’ebir dilekçe sunarak; askere alınıp harekata katılma talepleriniiletti.
Dilekçede şu ifadeler yer aldı;“Bizler aşağıda açık adres ve kimlik bilgileri yazılı vatan evlatları;sadece vatandaşlık bağı değil gönül bağı ile devletine bağlı TürkiyeCumhuriyeti vatandaşlarıyız. Devletimizin bekası, halkımızın selameti,vatanımızın dirlik ve düzeni, milletimizin istikbal ve istiklalişiarımızdır. Dünyanın neresinde olursa olsun görev yapan askerlerimizgururumuzdur. Akif’in, ‘Tek dişi kalmış canavar’ olaraknitelendirdiği, kendine medeniyet diyen, gittiği yere zulüm ve kan götüren ülkelerin medeniyetsizliklerine inat; gittiği her yere medeniyet ve barış götüren askere sahip yüce Türk Milleti’nin mensubu olarak bizler de Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin bir neferi olarak;
BARIŞ PINARI HAREKATI’mızda yer almak istiyoruz. Saygılarımla arz ederim…”Adana Askerlik Dairesi Başkanı Pers.Alb.Erdem de ziyaretten memnunluk duyduğunu, her Türk ferdinin vatan-millet ve bayrak sevdasının tartışılmaz olduğunu belirterek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin üstün görev anlayışı ve fedakarlığıyla bilindiğini, kimsenin tek bir karış toprağında gözümüzün olmadığını, terör koridorunun parçalanıp, güvenli bölge oluşturulduktan sonra o bölgeyi gerçek sahiplerine teslim edeceklerini dile getirdi. Erdem, “Ziyaretiniz bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu hassasiyetinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.