27/01/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Elektrik lambayı değil, vatandaşı yakıyor

Gürer: “Elektrik lambayı değil, vatandaşı yakıyor”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulunda söz alarak vaatler verilen, beklentileri halen devam eden; Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Taşeronda Kalanlar, Çırak ve Stajyerler, Kadınların Doğum Borçlanması taleplerinin karşılanmasını istedi. Gürer, “Geçici ve mevsimlik işçilere kadro verilmeli, Eğitimde, Sağlıkta, Tarım Bakanlığında, diğer kamu kurum ve kuruluşlarından kadro beklentileri olanların beklentileri karşılanmalıdır” dedi.

“MAĞDURUN SORUNUNA İKTİDAR ÇÖZÜM ÜRETMİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ömer Fethi Gürer, işsizliğin yanı sıra her gün gelen zamlarla vatandaşın “Yandım anam” dediğini belirterek, “Elektrik zamları lambayı değil, vatandaşı yakmaktadır. Esnaf, çiftçi, işçi, emekli, engelli, memur hatta sanayicilerin artan sorunlarına, iktidar, çözüm üretememektedir” dedi.

“VERİLEN SÖZLER TUTULSUN”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, konuşmasında EYT için bir an önce düzenleme yapılmasını istedi. Gürer “Emeklilikte yaşa takılanların haklı talepleri bir an önce yasayla düzenlenmelidir.4447 sayılı Kanun’la ellerinden alınan hakları geri verilmelidir. Prim ve gününü dolduranların, emekli olmaları sağlanmalıdır” dedi.

Taşeronda kalanlarında bir an önce kadro haklarınınsağlanması gerektiğini ifade eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer,“Çırak ve stajyerlerin işe başladıkları gün yaşlılık sigortası başlangıcı sayılmalıdır. Kadınlarımız için, Sosyal Güvenlik Kurumu öncesi süreç, doğum, borçlanma talepleri karşılanmalıdır. Üniversiteli işçilerin statü değişikliği yapılmalıdır. Geçici mevsimlik işçilere kadro verilmelidir. Eğitimde, Sağlıkta, Tarım Bakanlıklarında atama beklentileri olanların beklentileri karşılanmalıdır. Engellilerin talepleri çözüme ulaşmalı, atamaları yapılmalıdır. Öğrenci affı bir an önce çıkarılmalıdır” dedi.

GÜRER’DEN BAKANA TEPKİ

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Bakan Albayrak’ın EYTaçıklamasınada tepki gösterdi.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ıntwitterda yaptığı paylaşımlarda, “EYT gündemimizde yok,böyle bir çalışma da yok” paylaşımına tepki gösteren Gürer, “Cumhurbaşkanı Danışmanı “var”demişti. Tek adam yönetimi dedikse her önüne gelen tek tek açıklama yapsın demedik.AKP’nin tavrı nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanlar açık ve net AKP’nin kararını bekliyor.Devlet yönetmek ciddiyet ister.İktidar ilgileniyormuş gibi yapmasın,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir