06/11/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Ceyhan’da temiz çevre bilinci

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Cemal Gürsel İlçi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün düzenlediği “Temiz Çevre Projesi” etkinliklerine katıldı.

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Cemal Gürsel İlçi’nin yanı sıra mülki amirlerin katılımıyla, yükümlüler mesire alanlarının temizliğini yaptı.

Başkan Vekili Gürsel İlçi, “Temizlik Belediyelerimizin asli görevidir. Bu proje ile yükümüz azalırken, temiz çevre bilincini aşılamak amacı ile yükümlü vatandaşlarımız, halkımızın sık kullandığı mesire alanlarını daha temiz hale getirmiş olacaklar. Belediye Başkanımız Sayın Kadir Aydar ile birimlerimizle şehrimizin güzelleşmesi için yapılacak tüm ortak projelere hazırız. Bu anlamlı projede emeği geçen kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz yaptığı açıklamada, temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamanın insanların ve tüm canlıların hakkı olduğunu ve böyle bir proje ile kurumların ortak hareketleri doğrultusunda Ceyhan’ın daha ileriye gideceğini söyledi.

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren bir açıklama yaparak; “Bakanlığımız tarafından başlatılan bu proje ile temiz çevre bilincinin oluşturulması ve doğanın korunması, aynı zamanda hükümlülerimizin başkalarının haklarına saygı göstermesi ve kurallara uyma becerisi kazanması amaçlanmıştır. Yine bu proje ile ülkemizin birçok yerinde parkların ve piknik alanlarının temizlik çalışmasının yapılması dolayısıyla bu alanlara aileleri ile piknik yapmak ve güzel vakit geçirmek için gelen vatandaşlarımızın da temiz bir ortamda bulunmalarına katkı sağlanmıştır. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Büyük Atatürk Parkı’nda yapılan etkinliğe Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Cemal Gürsel İlçi, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren,Ceyhan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sibel Yılmaz,İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Ersin Ağca,İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşkır, hakim ve savcılar ile kurum amirleri katıldı.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir