09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

BEGÜM KARDEŞLERDEN ÖRNEK VE ANLAMLI ETKİNLİK…

“ADANA’da Çocuk Olmak” platformu, kütüphane farkındalığı yaratmak ve çocukların kitaplarla iç içe olmasını sağlamak amacıyla ücretsiz olarak çocuklar için kütüphane etkinliği gerçekleştiriyor.

Adana İl Halk Kütüphanesi’nde,  “Adana’da Yaz Kütüphanede Güzel” mesajıyla 15. si gerçekleşen etkinliğe platformun kurucusu Begüm Kardeşler, okul öncesi öğretmeni Kevser Semanur Deveci ile etkinlik ve oyun tasarımcısı Aylin Güngör ve birçok çocuk ve ebeveyn katıldı.

Kütüphaneye velileriyle gelen 20 çocuk ilk önce Aylin Güngör’ün okuduğu “Neşeli Makarnalar” adlı kitabı dinledi. Daha sonra kağıttan hazırlanan tabakların üstüne ipliklerden makarnaları ve kağıttan sebzeleri keserek kendi makarna tabaklarını oluşturarak eğlendi.

“ADANA’da Çocuk Olmak” platformu kurucusu Begüm Kardeşler, ‘’Bugün düzenlediğimiz etkinliğimiz, 3-7 Yaş arasındaki çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz 15 etkinliğimiz. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın hem kütüphane ortamıyla tanışmasını hem de kitaplarla olan ilişkilerinin güçlenmesini sağlamaya çalıyoruz. Çocukların ödünç aldıkları 3 kitapla eve gitmesi ve kitaplarına iyi bakma sorumluluğu alması, kütüphanenin akıllarında eğlenceli ve hep gelebilecekleri bir yer olarak kalması en büyük temennimiz. Çocuklarımızı kütüphanelere davet ediyoruz’’dedi.

Begüm Kardeşler, düzenledikleri  etkinlikleri genellikle “@adanadacocukolmak” adlı instagram sayfasından ve “www.adanadacocukolmak.com” internet sitesinden paylaştıklarını ve velilerin de buradan takip edebileceklerini sözlerine ekledi.

 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir