Mavi Haber Adana

banner

Koncuk: Toplu sözleşme başarısız oldu

Koncuk: Toplu sözleşme başarısız oldu
94
15 Ağustos 2019 - 13:37

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Adana milletvekili İsmail Koncuk, Hükümet ile Türk-İş arasında gerçekleşen toplu sözleşmenin başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Adana milletvekili İsmail Koncuk, Türk-İş Genel Başkanı Atalay’la konuşmasını aktardı.
Koncuk, açık kalan mikrofon meselesi hakkında “Sayın Atalay kastettiği konunun çözüm bulunamayan taşeron konusuna yönelik olduğunu söyledi.” dedi.
Koncuk; “Türk İş Başkanı Ergün Atalay FOX TV’deydi, hemen sonra da beni aradı. Ben, (Uzatsak iş karışacaktı.. Böylece en azından kapattık.) cümlesinin ne demek olduğunu sordum. O da (Ben zaten oranda anlaşmışım, o cümle çözüm bulamadığımız taşeron konusu ile ilgiliydi) dedi. ” açıklamasını yaptı.
İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Adana milletvekili dün de “Türk İş’in 2020 için aldığı zam 2020 1. ve 2. aylar için %3+3+ enflasyon farkı. Bu durumda memur ve emeklilerini 2020-2021’de nasıl bir zam bekliyor, dersiniz? Memur ve emeklinin 2018 ve 2019 kayıplarını düşünmeden kim imza atarsa, memur/emekliye ihanet eder. Yanılmak istiyorum.” şeklinde yorumda bulunmuştu.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.