25/09/2022

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Sezen Örkün: Başarılı kadınları destekliyorum

Çukurova’da faaliyet gösteren ‘Sezen Örkün Beauty Lounge‘ firma sahibi Sezen Örkün, sektördeki başarı ve hizmetlerini ‘Mavi Haber Adana’ya anlattı.

Bir araya gelerek sektör hakkında bilgiler aldığımız Örkün, en büyük hedefinin tüm Türkiye genelinde kurumsal bir firma olarak tüm şehirlerde şube açmak olduğunu vurguladı. İşiyle ön plana gelmek istediğini belirten Sezen Örkün, başarılı olan tüm kadınları her zaman desteklediğinin altını çizdi.

Genç kadın girişimciler hakkında da konuştuğumuz Örkün şunları kaydetti:

“Özellikle kadınlara şunu söylemek istiyorum, yapmak istediğiniz ve seveceğiniz bir mesleğe yönelin. Gerçekten ticaret yapmak ve bu işten çok para kazanabilirim diye sevmedikleri işi yapmasınlar. Kendilerinin sevecekleri mutlu olacakları bir meslek seçsinler. Zaten o mesleği severek yaptıkları zaman ister istemez para kazanıyorsunuz. O yüzden benim tavsiyem her zaman risk alsınlar.  Korkmasınlar. Eğer sevdikleri işi yapıyorlarsa kesinlikle bundan korku duymasınlar.”

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

10 yıldır bu sektörün içerisindeyim.  Çukurova Üniversitesi Estetisyenlik Bölümü mezunuyum. 8 yıl kurumsal bir firmanın önce estetisyenliğini yaptım, daha sonra Genel Koordinatörlüğünü yaptım. Sezen Örkün ve Beatuy Lounge olarak gerçekten Adana’da çok güzel bir yere geldik. Çok yakında Mersin’e ikinci şubemizi açıyoruz.  Benim hedefim tüm Türkiye genelinde kurumsal bir firma olarak tüm şehirlerde şube açmak. İşimle ön plana gelmeyi seviyorum. Başarılı kadınları her zaman çok destekliyorum. Ayrıca sosyal projelerle ilgili de çok güzel planlarımız var.

Ne gibi hizmetleriniz var?

Burası güzellik merkezinden çok klinik tarzı tedaviye yönelik bir yer. Leke tedavimiz var. İlk seanstan sonuçlarımız var mesela bunlar çok fazla dikkat çekti. Lazer epilasyonunda 12 seansta bitiş veriyoruz. Kalıcı makyaj ve kıl tekniği yapıyoruz. Onun dışında protez tırnak ve kalıcı oje tekniklerimiz var.  Tamamen her anlamda her şey var burada.  Diyetisyen destekli bölgesel zayıflama uygulamamızda var. Doğum sonrası oluşan lekelerde çok güzel sonuçlar alıyoruz. %80’e kadar sonuç aldık. Akne tedavisi, yara izleri bunlarda çok güzel sonuçlar aldık.

Müşteri potansiyeliniz nasıl?

Müşteri potansiyelimiz kadın.  Genelde şehir dışından gelenler var.  Daha öncede söyledim şimdide söylüyorum buraya gelen hiç kimseye müşteri gözüyle bakmıyoruz. Belki de bu yüzden çok güzel yerlere geldik. Kapıdan gelen herkes bizim misafirimiz, konuğumuz.  Asla ticari anlamda hiç kimseye bakmadık.  Hepsi bizim ailemiz oldu. Hepsiyle çok yakın dostluklar kurduk burada.  Bu yüzden onlarda bize o şekilde bakmıyorlar. Yani seansları olduğu zaman değil onun dışında da kahvemizi içmeye geliyorlar. Sadece Adana değil il ve ilçelerden de çok fazla tercih ediliyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor gerçekten.

Adana’da güzellik alanında çok fazla sektör var biliyorsunuz. Hemen hemen her mahallede görebiliyoruz. Buna rağmen kadınlar neden sizi tercih etsinler?

Yani dediğim gibi en başta mesleğimi ticarete dökmedim. Sonuç veremeyeceğim hiçbir uygulamadan karşımdakinin parasını almak için yapmıyorum. Eğer o uygulama kişinin sağlığı için sonuç almayacaksa kesinlikle onu güzel bir dille anlatıp yapamayacağımı söylüyorum. Ama gerçekten sonuç alacağı bir şeyse genelde Adana’da özellikle bu sektörü ticarete dökmüş herkes bu beni üzer çünkü buraya çok fazla mağdur olmuş insan geliyor. Kliniklerde bile bu durumu yaşayan insanlar var.  Bu çok üzücü bir durum. Bunu ben hiçbir zaman yapmadım.  Hep insanlara samimi davrandım ve karşımda ki insana bana yapılmasını istemediğim bir şeyi yapmak korkunç bir şey. Bu yüzden her zaman empati kurarak karşımda ki insanlara bir şeylerin satışını sunuyorum. Bu benim için çok önemli. Belki bu yüzden tercih edilmeliyim. Herkes işinde iyi olabilir herkes işini çok iyi yapabilir kesinlikle herkese saygı duyarım.  Çünkü herkes bir emek veriyor ve yatırım yapıyor. Fakat neden tercih edilmeliyim derseniz de mesleğimi ticarete dökmediğim için. İnsanlara gerçekten yararlı ve sonuç alacağı bir şey sattığım için.

Sosyal Sorumluluk Projelerinizden bahsedebilir misiniz?

Biliyorsunuz cezaevinde olan kadınlarımız var. Bunlara özellikle mesleğimle ilgili destek vermek istiyorum.  Aynı zamanda kanser hastalarına ücretsiz kaş yapıyorum. Bunu daha fazla ilerletmek istiyorum. Şu an da projeler halinde ileride daha güzel şeyler olacak.

Zaman zaman kampanyalarınız da oluyor mu?

Şunu söylemek istiyorum. Ben çok fazla kampanya yapmıyorum. Diğer hastalarıma ve danışanlarıma haksızlık olacağını düşünüyorum.  Bu çok nadir olur ve bir kere olur. O da çok özel günlerde.  Kayıt olmak isteyen hastalarımı getirecek kişiler olabilir, referanslar oluyor mesela. Onlara özel yapıyorum.  Fiyatlarımızla çok fazla oynamadık. Burası açıldığından beri fiyatlar hep sabitti.  Dediğim gibi çok fazla kampanya yapmıyorum. Çünkü bir gün öncesinden başka bir fiyatla uygulama yapan birine ben sonraki gün ucuza yaptığım zaman o kişiye haksızlık yapmış gibi hissediyorum.  Ama anneler günü, dünya kadınlar gününde hediyelerimiz oluyor. Yani ben kampanya yerine daha çok hediye veriyorum.   O yüzden fiyatlarımla çok oynamıyorum.

Genç çalışan bir kadın olarak, girişimci kadınlara ne söylemek istersiniz?

Şöyle bir şey söylemek istiyorum.  Yapmak istedikleri meslek bir kere sevecekleri bir meslek olsun. Gerçekten ticaret yapacağım ben bundan çok iyi para kazanabilirim diye düşündükleri bir şeye girmesinler. Kendilerinin zevk alacağı mutlu olabilecekleri bir meslek seçsinler. Zaten o mesleği severek yaptıkları zaman ister istemez para kazanıyorsunuz. O yüzden benim tavsiyem her zaman risk alsınlar.  Korkmasınlar. Eğer sevdikleri işi yapıyorlarsa kesinlikle bundan korku duymasınlar. Çünkü başaracaklardır.

Son olarak adres alabilir miyiz?

Adres: Turgut Özal bul. Güzelyalı mah. Koton mağazası yanı.

Tel: 0551 387 78 10

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.