09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Koncuk: Adana için el ele verelim

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Adana Büyükşehir Belediyesine borçlanma yetkisinin verilmemesine tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Koncuk şunları kaydetti:

“Adana Büyükşehir Belediyesinin yaşadığı ekonomik sıkıntı kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bugünlerde Belediyede haciz konusu gündemdedir. Adana’nın problemleri sadece Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın sorumluluğunda değildir. Adana’da yaşanacak tüm sıkıntılar tüm Adanalıları ilgilendirir ve problemi hemşerilerimiz yaşar. Hal böyle iken Büyükşehir Belediyesine borçlanma yetkisinin şuana kadar verilmemiş olması hem ahlakın hem de siyaseten doğru değildir.

Hangi siyasi partiden olursa olsun, Adanalının seçtiği tüm belediye meclis üyeleri ve tüm siyasi partileriniz yaşanacak olumsuzluklardan doğrudan sorumlu olacaktır. Tüm bu sebepleri dikkate aldığımızda, Adana Belediye Meclisinin bir an önce, Başkan Zeydan Karalar’a borçlanma yetkisini vermesi şarttır. Söz konusu, Adana ve Adanalı ise, herkesin siyaset üstü bir anlayışla davranması yakışan bir davranış olacaktır. Herkes emin olsun ki, Adanalı herkesin hatasının bedelini, zamanı geldiğinde sormayı da bilir. Belediye Meclisinde üye bulunduran tüm siyasi partilerimizi, belediye meclis üyelerimizi siyasi angajmanlarını bir yana bırakarak Adana ve Adanalı için el ele vermeye davet ediyoruz.”

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir