23/09/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

BAŞKAN AYDAR, TASARRUFA MAKAM ARACINDAN BAŞLADI

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, belediyenin makam aracı yerine, şahsi aracını kullanmayı tercih etti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Ceyhan Belediye Başkanlığı’nı kazanarak, borç batağında bir belediye devralan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, mali disiplin uygulayarak ekonomi tedbirlerine başladı. Ekonomi paketi uygulama kararı alan Başkan Aydar, fuzuli kullanımın önüne geçmek için tüm araçları toplarken, mesai saatleri dışında, iş haricinde araç kullanımını yasakladı.

GENÇ BAŞKAN AYDAR, “VATANDAŞIN BİR KURUŞUNU HEBA ETTİRMEYECEĞİM”

Belediyede makam aracı uygulamasına son veren Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, kendi şahsi parası ile aldığı, Kemal Atatürk ibaresinin yer aldığı 01 KA 001 plakalı hususi otomobilini makam aracı olarak kullanmaya başladı. Belediyenin tek bir kuruşuna dahi dokunmadan hizmet üreteceğini belirten Başkan Aydar, geçmiş dönemlerde yapılan fuzuli harcamaların, kendi dönemlerinde yapılamayacağını belirterek, belediyenin tüm alanlarında ekonomik disiplin uygulayacaklarını ve vatandaşın bir kuruşunu heba etmeyeceğini söyledi.

AYDAR, “YAPILAN İHALELERDE DOĞMAMIŞ BEBEĞİN BİLE HAKKI VAR”

Ceyhan Belediyesi’nin tüm araçlarında haciz olduğunu belirten Başkan Aydar, “Araç alımlarında ve yapılan ihalelerde doğmamış yetimin hakkı var. Ben gönüllerin Belediye Başkanı olmak için geldim. Memleketime hizmet üreteceğim ve verdiğimiz sözleri yerine getireceğim. Belediyemizde tasarruf dönemi başlattık, fuzuli yakıt kullanımının önüne geçmek için keyfi kullanımları kaldırdık. Makam araçları mesai saatlerinde belediyemizin ve halkımın hizmetinde olacak. Bundan sonra fuzuli harcamaların hepsine dur diyeceğiz. Halkımızın Belediye Başkanı olarak bana inanan halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağım ve Ceyhan’ı hakettiği yere kavuşturmak için gece, gündüz çalışacağım.” ifadesini kullandı.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir