Mavi Haber Adana

banner

Kent Konseyinden Farkındalık Eğitimi

Kent Konseyinden Farkındalık Eğitimi
101
27 Mayıs 2019 - 11:53

Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Adana Şehir Hastanesi  koordinesinde yaklaşık  500 hastane çalışanının  katılımı ile gerçekleştirilen “engelli bireylerle sağlıklı iletişim” farkındalık eğitimi düzenlendi.

Burada konuşan Adana  Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Av.Ilker Bahçeci dezavantajlı grup olan engelli bireylerle sağlıklı iletişim konusunda bilgilerini aktardılar.

Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya  eğitimin önemine değinerek, “Hastane personellerimiz  her gün vatandaşlarımızla birebir, yüz yüze iletişim kuruyor. Bu yüzden engelli farkındalığı ve iletişimi açısından personelimizin eğitimi ve tavrı büyük önem taşıyor. Bugün sağlıklıyız ancak hayatta başımıza ne geleceği belli olmaz. Hepimiz kendimizi birer engelli adayı gibi düşünerek hareket etmeliyiz, engellilerle iletişimizi onların hayatlarını kolaylaştıracak şekilde kurmalıyız” diye konuştu.Adana Şehir Hastanesinin  Engelsiz Mekan için uygun şartlara sahip olduğunu Adana Kent Konseyi Engelsiz Mekan Komisyonu tarafından değerlendirildiği ve onaylandığını belirterek önümüzdeki günlerde Adana Valiliğimin İl Sağlık Müdürlüğünün katılımıyla tören düzenlenerek plaket takdim edileceğini de ekledi..

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.