05/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Başkan Eraslan: Yeryüzünün Kutlu Emanetleri Sevginizle Büyüyor

Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) Başkanı Mahmut Eraslan, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından Ramazan’ın 15’inde ilan edilen Dünya Yetimler Günü münasebetiyle yazılı açıklaması yaptı.

9-11 Aralık 2013 tarihlerinde Gine’nin başkenti Conakry’de düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi 40. Oturumunda İHH’nın teklifini görüşen İİT, her yıl Ramazan ayının 15. gününün İslam Aleminde Dünya Yetimler Günü olarak idrak edilmesini karara bağladığını ifade eden Eraslan “İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz” dedi.

Adana İHH Başkanı Eraslan, açıklamasında şunları söyledi;

“Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Dört bir yandaki 53 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 90 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 135 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz.

Adana İHH olarak, İHH İnsani Yardım Vakfı ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Adana’da binlerce eşi vefat etmiş maddi durumu zayıf ve zor şartlarda geçimini sağlamaya çalışan ailelere ulaşıyor, yetim kardeşlerimize maddi destek, giyim barınma eğitim ve manevi gelişimleri için destek veriyoruz. Ramazan’ın bereketi hayır sahiplerinin destekleri ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu yılda Bin aileye Ramazan kolisi ulaştırdık. Yetimlere yönelik iftar etkinliklerimizin yanı sıra bayramda yetimlerimize kıyafet yardımları ile sevinçlerine ortak olacağız. Gün, bugündür… Yeryüzünün Ramazan bereketiyle şenlendiği bugünde İHH olarak, yetimlere sahip çıkıyor; onları geleceğe hazırlıyoruz. Ramazan’ın 15’inci günü olan Dünya Yetim Günü’nde kardeşlerimizin yanındayız.”

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir