27/01/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Çukurova Sanat Girişimi Akif Akay’ı ziyaret etti

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, gençlerin işsizlik ve madde bağımlılığı gibi sorunlardan ancak kültür, sanat ve sporla kurtulacağına inandığını söyledi.

Çukurova Sanat Girişimi gönüllüleri ile kültür – sanat çalışmaları konusunda görüş alışverişinde bulunan Akay, girişim gönüllülerinin geçmişten bu güne yaptığı etkinliklerle gurur duyduğunu vurguladı.

Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu ve Yazarlarevi Derneği Başkanı Çetin Yiğenoğlu dernek üyeleriyle birlikte Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret etti.

Başkan Akay’ın seçilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Çetin Yiğenoğlu, Yazarlarevi başta olmak üzere Çukurova Sanat Girişimi’nin etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin artık dünyaca tanınan ve dünyanın çeşitli ülkelerindeki çalışmalarıyla bilinen bir etkinlik haline geldiğini dile getiren Yiğenoğlu, Yazarlarevi’nin de bu etkinliklerde ayrı bir yerinin olacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Akif Akay da Yazarlarevi’nin özellikle kurulduğu Sarıyakup Mahallesi’nde sanatsal etkinlikleriyle güçlenmesi gerektiğini belirterek, yapılacak etkinliklere kendisinin de katılacağını kaydetti.

Çukurova Sanat Girişimi’nin ziyaretine Prof. Dr. İlter Uzel, Dr. Haluk Uygur, gazeteci Orhan Apaydın, yan flüt sanatçısı Nevin Apaydın ile ressamlar ve yazarlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir