25/09/2022

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

UÇAR: VATANIN VE MİLLETİN DİRLİĞİ VE BİRLİĞİ ÖNEMLİDİR

MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Milliyetçi Hareket Partisi’nin tavrı ve çizgisinin ortada olduğunu ifade ederek, önemli olanın makam değil, vatanın ve milletin birliği ve dirliğinin önemli olduğuna vurgu yaptı. Gerçekleşen seçimler hakkında bilgiler veren MHP’li Uçar, ülkenin en önemli ihtiyacının birlik ve beraberlik olduğunun altını çizdi.

 

Mavi Radyo Ebru Özgürdal ile Gündem programı Ebru Özgürdal ve Pınar Aytekin’in konuğu olan MHP Seyhan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar, Seyhan ve Seyhanlı için hep birlikte çalışacaklarını vurguladı. Adana için artık hizmet zamanı olduğunu belirten Uçar, “ Artık şu kadar borç bu kadar borç söylemleri bitsin bir an önce hizmete bakılsın” diye konuştu.

YAKLAŞIK 3 YIL KADAR SEYHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYDINIZ, UZUN BİR SÜREÇ YAŞADINIZ. ÇALMADIK KAPI, SIKMADIK EL BIRAKMADINIZ. FAKAT ŞARTLAR FARKLIYDI VE İTTİFAKLA GİDİLEN YEREL SEÇİMLERDE ADAY OLAMADINIZ. YAŞADIĞINIZ SÜRECİ BİRAZ ANLATABİLİR MİSİN?

Her zaman savunduğum bir olay var, bir yere adaysanız son 6 ay kala açıklarsanız insanlara ne anlatabilirsiniz? Yola erken çıkmak her zaman için avantajdır. Çünkü insanlara son 6 ay kala ben adayım deyip çıkmak bana göre yanlış geliyor. O yüzden seçimlerde aday adaylığımı erken açıklamıştım. Bu süreç içinde Seyhanlının gönlüne girdiğimi düşünüyorum. Şartlar değişti dediniz tabi ki Cumhur İttifakı olarak başka bir aday çıkarttık, ama biz adayımızın her zaman yanında ve destekçisi olduk.

DİĞER MECLİS ÜYELERİ İLE UYUM İÇİNDE ÇALIŞABİLİYOR MUSUN?

Çalışıyoruz diyebilirim. Aslında maalesef Seyhan’da profili oldukça da düşük meclis üyeleri var. Biz yine de Seyhan ve Seyhanlı için katma değer sağlayacak projelerde destek oluruz.

Geçtiğimiz günlerde Seyhan Belediyesi’nin meclis oturumunda İstanbul seçimleri ile alakalı bir gerginlik yaşandı, biraz bahsedebilir misiniz?

CHP Grup Başkan Vekili Fadime Geçicioğlu hanımefendi İstanbul seçiminin iptal gerekçesini eleştirdi ve 23 Haziran’da her şey çok güzel olacak, dedi.  Meclis 1 Başkan Vekili Yasemin Çelik, vatandaşın hiçleştirildiğine vurgu yaparak “Ayrıştırıcı, bölücü dil kullanılmamalı, sevgi dili kullanılmalı” ifadelerini kullandı. Ben de bu konuşmalara istinaden söz alarak, MHP’nin tavrı ve çizgisinin ortada olduğunu ve bizim için önemli olan makam değil, vatanımızın ve milletimizin birliği ve dirliği önemlidir, dedim.

SEYHAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜMLE ALAKALI DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Kentsel dönüşüm konusunda Zeydan Karalar 5 yılda Barbaros mahallesinin bile kamusallaştırmasını bitiremedi. Şu anda kamışla balık tutulacak derecede su birikintileri oluşmuş durumda. Kentsel dönüşümle alakası olmayan, 8 mahallenin 8’inde de başarısız bir yönetim gördük. Umuyoruz ki artık bundan sonra bizlerin de desteği ile vatandaşı mağdur etmeden çağdaş bir kentsel dönüşüm gerçekleştiririz.

Bunun yanı sıra yapımı devam eden sizin tabirinizle Kent Meydanı benim tabirimle ise Rant Meydanı sıkıntısı var Seyhan’da. Bana göre bu Seyhan’a yapılan en büyük ihanettir. Birçok kişi maalesef mağdur edildi.

 

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İPTALİ KONUSUNDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Seçimlerin usulsüzlüğüyle ilgili yapılan itiraz neticesinde YSK seçimi iptal etti ve 23 Haziran’da yeniden bir seçim süreci gerçekleşecek. Gerçekleşecek seçimlerin öncelikle İstanbul’a ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. İstanbul ülkemiz için çok önemli bir şehir, şah damarımız diyebiliriz. Bu seçimlerde de halka güveniyorum ki Cumhur İttifakı kazanacaktır.

SİZCE CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK Mİ?

Edecek tabi ki, biz Genel Merkezin yaptığı açıklamalar doğrultusunda konuşuyoruz. Hem Milliyetçi Hareket Partisi’nden hem de Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yapılan açıklamalarda Cumhur İttifakı’nın devam edeceği doğrultusunda olduğu için devam edeceği kanaatindeyim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.