23/09/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

YÜREĞİR’DE RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

Adana’da Ramazan heyecanının en güzel Yüreğir’de yaşandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Hizmet ve çalışmalarımızla Adanalı Yüreğir’e gıpta ile bakacak.” dedi.

 Yüreğir Kültür Merkezi önünde Ramazan boyunca her akşam bin kişilik iftar sofrası kurulduğunu belirten Başkan Kocaispir, “Bunun yanı sıra yine her gün farklı mahallerimizde kurduğumuz ‘kardeşlik’ sofralarımızda vatandaşlarımızla birlikte iftar açıyoruz. İftarın ardından Yüreğir Kültür Merkezimiz önünde düzenlediğimiz Ramazan etkinliklerimizde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Adana’da en geniş kapsamlı ve en güzel Ramazan etkinlikleri Yüreğir’de gerçekleşiyor. Yüreğirli vatandaşlarımız Ramazan sevincini doya doya yaşıyor.” dedi.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi önünde Salı, Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftada 3 gün Ramazan şenliklerinin devam ettiğini belirten Başkan Kocaispir yine kültür merkezi önünde kurulan yöresel lezzet çadırlarında farklı bölgelerden getirilen ürünlerin Ramazan ayı boyunca sergileneceğini söyledi.

 

GELENEKSEL RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Öte yandan iftarla birlikte başlayan Ramazan etkinlikleri özellikle çocuklar için ilgi odağı oluyor. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak hafta’da 3 gün aile boyu etkinliklerden faydalanılabileceğini belirten Başkan Kocaispir “Kuran-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi, ilahiler semazenler, meddah, Hacivat Karagöz, illüzyon gösterileri, palyaço, ateş show, arap bacı, balon şenlikleri ve yarışmalarla vatandaşlarımız, özellikle çocuklarımız geleneğimizin güzelliğini, Ramazan heyecanını yaşıyor.

 

7’DEN 70’E BÜYÜK HEYECAN

Kültürevleri öğrenci ve öğretmenlerimiz hafta içi her gün cam boncuk, ahşap yakma, porselen kapitomonte, torna, kâğıt rölyef sanatlarını uygulamalı olarak vatandaşlarımıza gösteriyorlar. 7’den 70’e bütün vatandaşlarımızın faydalanacağı etkinliklerimize sadece Yüreğir’den değil Adana’mızın her noktasından vatandaşlarımızı bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YÜREĞİR’E GIPTA İLE BAKILACAK

Yüreğirlinin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Başkan Kocaispir, “Emin olun Adana’da yaşayan herkes hizmet ve çalışmalarımızla Yüreğir’e gıpta ile bakacak. Bütün vatandaşlarımız bize rahatça ulaşabilecekler. Görev sürem içerisinde gece gündüz demeden en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümle çalışacağım. Yüreğir Belediyesi vatandaşımızın evi olacak. Yapılması gereken ne varsa ve makul ise, öneri olabilir, istek olabilir her şeye açığız. Ben bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan ayını bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir