09/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Bulut: Statlar ve spor salonları halkın vergileriyle yapıldı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tribünlere yönelik tehditlerini Meclis gündemine taşıdı. Statların ve spor salonlarının halkın vergileriyle yapıldığını kaydeden Bulut, “Cumhurbaşkanı Erdoğan statlar ve spor salonları yapılırken cebinden herhangi bir para harcamış mıdır? diye sordu.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tribünlere yönelik tehditlerini Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanlığına,  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Bulut, Türkiye’de oynanan spor müsabakalarında Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimine yönelik hukuksuz kararının izleyiciler tarafından protesto edildiğini kaydetti.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Taraftarların ülkenin dört bir yanındaki müsabakalarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu lehine slogan attığını, pankart açtığını, seçim kampanyasının sloganı “Her Şey Çok Güzel Olacak” cümlesinin tribünlerde yankılandığını kaydeden Bulut, taraftarların, İmamoğlu lehine tavır almasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yaklaşan 23 Haziran seçimleri öncesinde kaygılandırdığını belirtti.

ERDOĞAN, STATLARI CEBİNDEN Mİ YAPTIRDI?

Erdoğan’ın Taksim Meydanı’nda düzenlenen “Geleneksel Beyoğlu İftarı” etkinliğinde yaptığı konuşmada, İmamoğlu lehinde slogan atılan ve pankart açılan spor karşılaşmalarını takip ettiklerini, kayda aldıklarını söylediğini kaydeden Bulut,  Bakan Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

-Statlar ve spor salonları hangi kaynakla yapılmıştır? Cumhurbaşkanı Erdoğan statlar ve spor salonları  yapılırken cebinden herhangi bir para harcamış mıdır?

-Hangi stat ve spor salonlarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu lehine slogan atıldığı tespit edilmiştir?

FİŞLEMEYİ DEVLETİN HANGİ BİRİMİ YAPIYOR?

-Erdoğan’ın, “İmamoğlu lehine slogan atılan spor karşılaşmalarını takip ediyoruz” sözünden hareketle, bu kulüpleri Devletin hangi birimi takip etmektedir?

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sarf ettiği “Gereğini yapacağız” ifadesinden kasıt nedir? Bu kulüplere bir yaptırım uygulamaya yönelik çalışmanız var mıdır?

KİRA SÖZLEŞMELERİ İPTAL Mİ EDİLECEK?

-İmamoğlu lehine tavır alan takımların stat kira sözleşmeleri iptal mi edilecektir?

Bir takımın, taraftarlarının bir adaydan yana tavır alması ifade özgürlüğü değil midir?

Statlarda İstanbul seçiminin kaybedeni Binali Yıldırım’a desteklemeye yönelik pankart açılmış olsa, slogan atılsa tavrınız aynı mı olurdu?

 

 

 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir