05/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Karalar: Adana hak etmediği yerde

TÜMSİAD’ın iftar yemeğinde işadamlarıyla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye  Başkanı Zeydan Karalar, “Sanayi altyapısı önemli ölçüde var olan bir kentti Adana. Şimdi öyle mi Kahramanmaraş bile bizi geçti. Adana bunu hak etmiyor.” dedi.

TÜMSİAD Adana Şubesinin düzenlediği geleneksel bölge iftarı, ATOSEV tesislerinde havuz başında gerçekleşti.

13 ilin TÜMSİAD Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı bölge iftarına; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül,  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Doç. Dr. Hakkı Çiftçi, bürokratlar, TÜMSİAD üyeleri ve çok sayıda davetliler katıldı.

“EKONOMİMİZİ GÜÇLENDİRMELİYİZ”

Mersin, Hatay, Osmaniye, Kozan, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Batman, Diyarbakır ve Nizip TÜMSİAD Şubelerinin katıldığı bölge iftarının açılış konuşmasını yapanTÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, ülke ekonomisine katkı sağlayan herkese saygı duyulması gerektiğini vurguladı. ‘’Biz TÜMSİAD ailesi olarak, yerel değerlerden küresel lider olma yolunda, hiçbir ayırım yapmadan Türkiye için çalışan herkesi ve her kesimi kucaklayan, ticaretimizde aldanmayan ve aldatmayan ilkesi ile üretimimizi, ihracatımızı daha da büyütüp her alanda tam bağımsız Türkiye için çalışmaya devam eden bir sivil toplum kuruluşuyuz’’ dedi. Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin durumuna düşmemek için, ülke olarak güçlü olmak zorundayız ifadesini kullanan  Kutluca,bunun için üretmeye devam etmeliyiz; ekonomimizi güçlendirmeliyiz’’şeklinde konuştu.

TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Servet Samsama’da konuşmasında, dünyanın siyasi, ekonomik ve güvenlikle ilgili önemli riskler taşıdığını belirterek, ülkelerin güç dengesindeki pozisyonlarını korumak için çeşitli senaryolarını, kabiliyetleri oranında hayata geçirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Samsama,  ekonomimizin güçlendirilmesi, ihracatın ve istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılması hususunda başta Afrika ülkeleri olmak üzere, tüm dünya ülkeleri ile ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin önem arz ettiğini belitti.

“ADANA EN GÜÇLÜ İL OLMALI”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalarda, Adana’nın ekonomik yönden hak ettiği yerde olmadığını belirterek, şunları kaydetti: ‘’Kahramanmaraş bile bizi geçti. Adana bunu hak etmiyor. Kahramanmaraş bizi geçsin, Kahramanmaraş ilerlesin. Ülkemizin bütün şehirleri ilerlesin ama ben Adana’yım. Ben onların önünde olmalıyım.’’

 Başkan Karalar, Adana’daki ihracat rakamlarının, işsizliğin ve büyük köy olmaktan kurtulamamanın içini acıttığını da dile getirerek,bütün zamanını Adana’nın gelişmesi noktasında harcayacağını söyledi. Karalar, eskiden olduğu gibiAdana’nın yine Türkiye’nin en güçlü illerinden biri olacağını  ifade etti. Akıllı siyasetçi ve idarecilerin, işadamlarının önünü açacağını dile getiren Karalar, ‘’Türkiye dinamik bir ülke. Ben inanıyorum ki, her şey daha güzel olacak’’ dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir