05/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

CEYHAN BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI TOPLANTISINI YAPTI

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereği 2019 yılı Mayıs ayı olağan toplantısını Belediye Başkan vekili Gürsel İlci başkanlığında gerçekleştirdi.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi Belediye Meclis salonundaki toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Atatürk ve aziz şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Başkan vekili Gürsel İlci, Meclis Üyelerinin Ramazan ayını tebrik ederek gündem maddelerini değerlendirdi. Gündemin 2. maddesinde, Belediyemiz 2018 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabının görüşülmesi, müşterek komisyonlara havale edilirken, 3. maddede, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine üye seçiminin yeniden görüşülerek, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın  komisyona alınması oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Gündemin 4. maddesi, Adana ili, Ceyhan ilçesi Başören Mahallesi 1711 parsel için 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planına uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı talebi, İmar Komisyonu Başkanlığında Müşterek Komisyonlarda görüşülmesi,  5. madde, Kapalı Spor Salonu tahsisi ile ilgili meclisce karar alınması, 6. madde Meclis Üyeliğine yeni seçilmiş üyelerin boşalan Kanun ve Nizamname Komisyonu ile Doğal ve Engelsiz Yaşam Komisyonu üye seçimi ile 7.Madde de yer alan Memur Kadro İhdası biriminin açılması oy birliği ile kabul edildi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın ek gündem maddesi olarak Meclise sunduğu Ceyhan Cemevinin mağduriyetini giderilmesi oy birliği ile gündeme alınırken, 8. Madde olarak yapılan oylamada Cumhur İttifakı’nın 13 ret oyuna karşılık, Millet İttifakı’nın 18 kabul oyu ile Cemevine yardım edilmesi meclisten geçerek kabul edildi.

TOPRAK, “ŞEFFAF BİR BELEDİYE MECLİSİ OLACAĞIZ”

Ceyhan Belediye Meclis Üyesi Mehmet Nuri Toprak, Meclis Başkanından söz hakkı alarak, “Öncelikle Mübarek Ramazan Ayının, meclisimize, ilçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Bizler Millet İttifakı’nın Meclis Üyeleri olarak, şeffaf bir belediyecilik hizmeti sunacağız. Ceyhan’a hizmet için her fikri değerlendiriyor, sayın Meclis Üyelerimizle ile uyum içerisinde, komisyonda ve encümende halkımızın çıkarları için en doğru kararı veriyoruz.” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir