Mavi Haber Adana

banner

Barut: İktidar olmamız kaçınılmazdır

Barut: İktidar olmamız kaçınılmazdır
265
02 Mayıs 2019 - 13:52

ÖZEL HABER- EBRU ÖZGÜRDAL

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut Mavi Radyo Kent Meclisi programının konuğu oldu. Moderatörlüğünü Ebru Özgürdal’ın yaptığı usta gazetecilerin Murat Yıldız, Pınar Aytekin ve Mustafa Özgür’ün de bir araya geldiği programda siyasi gündem masaya yatırıldı.

HALK HER ŞEYİN BİLİNCİNDE

31 Mart seçimlerin sonuçlarını değerlendiren CHP’li Barut, “ Artık iktidar yolu Cumhuriyet Halk Partisi’ne açıldı. Belediyeleri aldığımız yerlerde doğru çalışmalarla iktidar olmamız kaçınılmazdır. Halk artık her şeyin bilincinde, AKP’ye de ders vermiş durumda” şeklinde konuştu.

Adana’da 25 yıllık bir özlemin bittiğini dile getiren Ayhan Barut, “ 31 Mart yerel seçimlerini geri de bıraktık. CHP’nin birçok belediyelerinde artık özgürlük rüzgarları esiyor. 1 Mayıs ilk defa bu kadar renkli ve bu kadar muhteşem geçti” diye konuştu.

HALKIN EVİNDE TENCERE KAYNAMIYOR

Devletin yanlış tarım politikalarından da bahseden Barut,”Halkın evinde tencere kaynamıyor, pazara ateş düştü. Artık çiftçi ekmiyor, üretimi bitirdiler. Tarım politikaları da her gelen bakana göre yeniden düzenleniyor. Kendi şehrimizin için konuşacak olursak Adana tam bir tarım bölgesiyken ve tam mevsimindeyken şu anda meyve ve sebze fiyatları inanılmaz derece de yüksek. Ekonomi almış başını gidiyor, artık buna bir dur denilmesi gerekir” dedi.

HEMEN HEMEN HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ

Ülkede hemen hemen her şeyi ithal ettiğimizin altını çizen Barut, “Gübre, ilaç, tohumu ithal ediyoruz. Bunun yanı sıra hem ticari krediler hem de tarımsal faizler inanılmaz arttı. Yüzde 15’lerdeyken %40’lara kadar çıktı. Müthiş derecede tarımsal girdi fiyatları arttı. Cumhuriyet tarihinde ilk defa üretim alanı 20 bin hektarın altına düştü. Dolayısıyla çiftçilerimiz yüksek fiyatla karşılaştıklar ve oldukça zor bir dönem geçirdiler. Hala tarıma yapılacak olan gerçek planlamaları yapmıyorlar, böylece sebze ve gıda fiyatları sürekli yükseliyor” diye konuştu.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.