05/12/2023

Mavi Haber Adana

Mavi Haber Adana

Vali Demirtaş’tan TÜMSİAD’ın Projesine Destek

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şubesi,  Adana ve ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayacak projelerini görüşmek üzere, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Toplantıda, Eskişehir TÜMSİAD Şube Başkanı Ali Engiz ile Adana TÜMSİAD Şube Başkanı Yakup Kutluca birer sunum yaptı. Vali Demirtaş, Adana’nın farklı bir şehir olduğunu belirterek,Türkiye’nin en önemli İllerinden biri olduğunu ifade etti.

Adana tarımının, sanayi ve turizminin, daha da gelişebilmesi, üretim, istihdam ve ihracatın yeterli düzeye ulaşabilmesi hususunda,TÜMSİAD’ın  sunduğu bu projeye, elinden gelen desteği vereceğini açıklayan Vali Demirtaş, Ne yazık ki, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise üçüncü büyük ovasına sahip olmamıza rağmen, hala geleneksel tarıma devam ettiğimizi, seracılık ve modern tarımın yok denecek kadar az olduğunu belitti.

TÜMSİAD adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve Eskişehir TÜMSİAD Şube Başkanı Ali Engiz, Adana ve ülkemiz ekonomisine  katkı sağlayacak TÜMSİAD’ın bu projesine destek vereceği için, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a teşekkür etti.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir