Mavi Haber Adana

banner

Karalar: Tüm doğaya hizmet için buradayız

Karalar: Tüm doğaya hizmet için buradayız
155
01 Mayıs 2019 - 11:54

Adana Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığı’nda Sokak hayvanlarını koruma adı altında toplantı düzenlendi.

Toplantıya katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “ Bizler sadece insanlara değil, hayvanlara ve tüm doğaya da hizmet için buradayız” dedi.

Düzenlenen toplantıda kentteki sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, bakım ve rehabilitasyonu hususunda yapılacak çalışmalar detayları ile ele alındı. Makam toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Murat Süzen, ilçe belediye başkanları, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği  (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık ve kamu kurum temsilcileri katıldı.

Vali Demirtaş toplantıda yaptığı açıklamada toplum sağlığı açısından önem arz eden bir konu olan sokak hayvanları hususunun, hayvan hakları çerçevesinde değerlendirilerek toplumun tüm kesimini mutlu edecek gerekli çalışmaların yapılacağını ve yapılan çalışmaların da takipçisi olacaklarını ifade etti.

Başkan Karalar toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bizler sadece insanlara değil, hayvanlara ve tüm doğaya da hizmet etmek için buradayız. Bu bilinçle yola çıkan, desteklerini esirgemeyen tüm yöneticiler sayesinde inanıyoruz ki hayvana, insana, doğaya olan şiddet son bulacaktır. Patili dostlarımız için üzerimize düşen ne varsa severek yapmaya, elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu doğrultuda Adana Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş başkanlığında, belediye başkanlarımız, hayvan derneklerinin temsilcileri ile birlikte sokak hayvanları konusunda son derece önemli ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik.”

 

 

 

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.