Mavi Haber Adana

banner

Yazarlarevi’nde coşku sürüyor

Yazarlarevi’nde coşku sürüyor
426
27 Nisan 2019 - 13:04

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova Sanat Girişimi’nin Doğu Akdeniz Bölgesi’ne kazandırdığı Yazarlarevi’nde ardı ardına yapılan kültür etkinlikleri büyük ilgi görüyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda müzik, dans, resim ve ilginç yarışmalarla çocuklara ev sahipliği yapan yazarlarevi, Çukurova Akşamları’nda ödüllü keman sanatçısı Laçin Akyol’u ağırladı.

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı Keman Bölümü öğrencisi Laçin Akyol, Johan Sebastian Bach’ın 300 yıl önce bestelediği Partita’yı tarihi konakta sanatseverlerle buluşturdu.

Çukurova Sanat Girişimi yetkilileri, sanatçının yine aynı konservatuarda sanatçı olan babası Mahmut Akyol ile annesi Övül Akyol, yan flüt sanatçısı Nevin Apaydın, girişim gönüllüleri, sanatseverler ve çocukların katıldığı etkinlikte Laçin, başarılı performansıyla dikkat çekti.

YAZARLAREVİ’NİN İYİLİK MELEKLERİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ise Yazarlarevi’nin İyilik Melekleri çocuklara unutamayacakları güzellikte anlar yaşattı.

Çukurova Sanat Girişimi gönüllüsü Başak Hülya Ekmekçi’nin ev sahipliğini yaptığı etkinlikte gönüllüler, müzik, dans, resim ve ilginç yarışmalarla çocukları sevindirdiler.

Yazarlarevi bir yandan 23 Nisan şenlikleriyle coşarken, diğer yandan tarihi konağın yapısına uygun ezgilerle çınladı.

Çukurova Sanat Girişimi yetkilileri, sanatseverleri buluşturan farklı etkinliklerin bundan sonra da aralıksız devam edeceğini söyledi.

banner
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.